PIELĘGNACJA SKÓRY ZIMĄ

by - stycznia 29, 2015


Zimą nasza skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zatem trzeba poświęcić jej trochę więcej czasu i uwagi. Obecnie jestem na etapie testowania różnych produktów starając się wybrać te "odpowiednie".
Jeżeli chodzi o ilość to nie jestem za tym, aby nasze półki uginały się od ciężarów, a każda wolna przestrzeń w łazience była zapełniona niezliczoną ilością balsamów, kremów, odżywek oraz wielu innych produktów.
Kiedyś także miałam bzika na tym punkcie i kupowałam pełno, tak naprawdę niepotrzebnych  kosmetyków. Jenak na szczęście ten etap już dawno mam za Sobą. Teraz stawiam wyłącznie na minimalizm. 

Z produktów jakie obecnie stosuję wiem już, że na niektóre się ponownie nie skuszę.
Recenzja o tym jakie kosmetyki polecam pojawi się za jakiś czas.


Jednak na wstępie mogę polecić w 100% doskonały naturalny peeling kawowy, który jest doskonale wszystkim znany.


Jeśli chodzi o pielęgnacji skóry to zimą musimy ją przede wszystkim codziennie nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać! Raz w tygodniu wykonywać peeling całego ciała, aby składniki kremów i balsamów mogły się lepiej i głębiej wchłonąć w strukturę naszej skóry.


Na dzień używać kremów nawilżających i chroniących, a noc stosować  kremy odżywcze i regenerujące- tutaj także maseczki. Uprzednio pamiętajmy o dokładnym oczyszczeniu naszej cery.


Zimą musimy także dbać o usta i skórę wokół oczu, która jest nie zwykle delikatna, do tego świetnie się sprawdzą balsamy do ust i oczywiście odpowiednio dobrany krem pod oczy.


Zimą często zapominamy o naszych stopach i dłoniach - to wielki błąd.
Starajmy się raz na tydzień robić peeling i nakładać na całą noc maseczkę. Codziennie pamiętajmy o nawilżaniu tych partii ciała. Przede wszystkim dłoniach bo to one zdradzają najszybciej nasz wiek. Zawsze miej przy sobie krem do rąk jeśli to tylko możliwe!


Zimą chłodne powietrze i wilgoć wraz z ciepłem w pomieszczeniach nie wpływają korzystnie na nasze włosy pozbawiając je nawilżenia, łamią się i rozdwajają.
Jeśli nosimy czapki to dodatkowo się elektryzują i przetłuszczają.
Zatem pamiętajmy używać odpowiednich dla naszych potrzeb włosów szamponów. A przede wszystkim stosować dużo odżywek,olejków i maseczek nawilżająco-regenerujących oraz wzmacniających włosy.

You May Also Like

4 KOMENTARZE

  1. dobrze, że piszesz o dłoniach, bo faktycznie to ie tylko nasza metryka, ale także wizytówka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja muszę bardziej zadbać o siebie zimą, bo skóra jest baardzo sucha :(

    OdpowiedzUsuń